Sinbad Yedi Denizler Efsanesi – Sinbad: Legend of the Seven Seas (2003)

Sinbad belalı sularda

Şöhreti uzak denizlere yayılmış çok cesur ve çılgın bir denizci olan Sinbad, tüm yaşamını denizlerde bela arayarak geçmiştir. Sonunda aradığına kavuşur, hem de akıllardan çıkmayacak bir biçimde.

Dünyanın en paha biçilmez hazinesi olarak görülen Barış Kitabını çalmakla suçlandığında, önünde tek bir seçenek kalır: Kitabı çalanı bulup geri getirmek. Aksi takdirde en iyi arkadaşı Proteus ölecektir. Ama Sinbad, bu şansı kullanmamaya karar vererek arkadaşına ihanet eder ve sırf eğlence olsun diye Fiji Adaları?na doğru yelken açar. Proteus’un güzel nişansılı Marina, Sinbad’ın görevini yerine getirip Proteus’un hayatını kurtarmasını sağlamak için gizlice Sinbad’ın gemisine binmeyi başarır.

Şimdi Sinbad’ın yüreğine “kötülüğü” yerleştiren adam, daha kötünün nasıl olabileceğini görecektir. Kaos Tanrıçası Eris’in işlere el koyduğu bir ortamda iyi birşeyler olması beklenemez zaten. Eris, Sinbad’ın yoluna çeşitli canavarlar çıkararak önünü kesmeye çalışırken bir yandan da gemide isyanlar çıkmaktadır. Son isyan sırasında Sinbad’ın sadık köpeği bile taraf değiştirir. Mürettebatın tamamı Marina’nın tarafına geçmiş ve emirleri güzel prensesten almaya başlamıştır. Bu, Sinbad’dan emir almaktan daha iyidir.

Yönetmen: Patrick Gilmore, Tim Johnson
Oyuncular: Brad Pitt, Catherine Zeta-Jones, Joseph Fiennes, Michelle Pfeiffer
Senaryo: John Logan ,
Dili: İngilizce , Kantonca , İtalyanca
Süre: Arjantin: 88dk.
Ülke: ABD
Türü: Macera, Fantastik, Animasyon, Aile
Diğer ismi: Sinbad – La légende des sept mers
Gösterim Tarihi: 21 Kasım 2003 (Türkiye)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*