Yeni sinema sitesi : Sinema Bilgim

İnternette sinema sitelerinin sayısı her gün artmaktadır. Bunların büyük bir bölümü telif haklarını ihlal eden film izle şeklinde google de arama yaptığınızda karşınıza çıkan online film izleme siteleri.

Fakat sinema severlere kaliteli film tercihinde yardımcı olan legal siteler de bulunmaktadır. Bunlar beyazper, sinemalar, hürriyet sinema, inter sinema, sinema mynet, başka sinema gibi siteler yer almaktadır.

Bugün size yenibir sinema sitesi www.sinemabilgim.com ‘dan bahsedeceğiz. Sitenin veri tabanı 2007 yılından beri geliştirilerek güncellenmektedir. Bir kaç sinema sever tarafından herhangi bir maddi beklenti olmak sızın, sinema severlere faydalı olmak amacı ile kurulmuştur. Sitede 48.000 aşkın film hakkında Türkçe bilgi bulunmaktadır. Ayrıca 300.000 aşkın sinema oyuncusuna ait sayfa mevcuttur. 14.000 aşkın fragman içermektedir. Yazılımı ve kodlaması tamamen yerli yapımdır. Merak ettiğiniz filmin Türkçe açıklamasına ulaşabilir, başrol oyuncuları ve film kadrosuna, yönetmeni hakkında bilgiye, senaristlerinin, görüntü yönetmeninin, müziklerini kimin yaptığını öğrene bilirsiniz. Ayrıca imdb, rotten tomatoes, themoviedb kullanıcılarınca verilmiş film oylarına oluşabilirsiniz. Filmin yılı, gösterim tarihi, süresi, türünü öğrenebileceğiniz bir site. Yayın hayatında başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*